Tag: Br

W grudniu br. kontrolerzy PGE Dystrybucja zostali agresywnie potraktowani przez właściciela nieruchomości, w której prowadzili kontrolę w zakresie poprawności rozliczeń. Przedmiotem kontroli był układ pomiarowy, wewnętrzna linia zasilająca oraz sposób podłączenia odbiorników do instalacji elektrycznej. W trakcie czynności sprawdzających, w kierunku pracowników spółki padły strzały z broni palnej.

Read more

USA Słońce naświetla lustra które kierują promieniowanie na centralnie umieszczone rurociągi. W rurociągach przepływa olej syntetyczny, który podgrzewany jest do temperatury 400 oC. Lustra paraboliczne koncentrują promieniowanie na rurociągi zwiększając natężenie promieniowania na rurach nawet o 80 razy. Olej syntetyczny przekazuje wysokotemperaturowy strumień ciepła do wody, która znajduje się parowniku obiegu Rankine’a. Moc zainstalowana 354 […]

Read more

7 września br. Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie przyłączenia farmy wiatrowej na terenie funkcjonowania PGE Dystrybucja. Sąd uchylił decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki uzasadniając, że organ regulacyjny jak i Zainteresowany, czyli farma wiatrowa nie wykazali istnienia warunków dla przyłączenia do sieci. Wyrok jest prawomocny.

Read more

Obiektem modelowania jest wymiennik typu rura w rurze współprądowy. Czynnik grzewczy przepływa wewnętrzną rurą wymiennika, a czynnik ogrzewany w przestrzeni międzyrurowej. Czynnikiem w obu przypadkach jest woda. Najczęściej w celu zapewnienia dużej intensywności wymiany ciepła rura wewnętrzna jest wykonana z materiału charakteryzującego się dużą przewodnością cieplną (miedź). Wymiennik ciepła jest pokryty izolacją co znacznie ogranicza […]

Read more

Ponad 170 milionów złotych może trafić do przedsiębiorstw w ramach programu priorytetowego „Efektywne wykorzystanie energii”. W okresie lipiec – październik br. można składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie 70 proc. kosztów audytów energetycznych oraz o udzielenie pożyczki na pokrycie do 75 proc. kosztów inwestycji ograniczającej energochłonność w firmie.

Read more