Tag: Temu

Rosatom rozpoczął kilka tygodni temu budowę elektrowni atomowej na Białorusi, co wywołało zaniepokojenie Litwy, obawiającej się o bezpieczeństwo. Prof. Andrzej Strupczewski, ekspert ds. energetyki atomowej ocenia, że rosyjskie reaktory powstają zgodnie ze światowymi standardami. Mimo to, rosyjski koncern, który zapowiedział start w przetargu na budowę polskiej elektrowni jądrowej, ma mieć niewielkie szanse na wygraną.

Read more

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dziś odwołanie chińskiego konsorcjum COVEC i CNEEC od decyzji o wyborze oferty konsorcjum Polimex-Mostostal i Hitachi jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę bloku węglowego w Elektrowni Kozienice. Dzięki temu Enea może podpisać umowę z wykonawcą.

Read more

Zapadły kolejne wyroki przyznające elektrowniom i elektrociepłowniom wyższe rekompensaty za rozwiązanie kontraktów długoterminowych (KDT). Tymczasem obsługujący system Zarządca Rozliczeń już rok temu sygnalizował, że może nie mieć z czego pokryć rosnących zobowiązań, które w najgorszym dla niego wypadku przekroczyłyby 1,4 mld zł.

Read more